انتخاب اسلام ماشین مصدومان مصدومیت خانواده

انتخاب: اسلام ماشین مصدومان مصدومیت خانواده اسیدپاشی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار حوادث قصدم تخریب ماشین بود نه اسیدپاشی / متهم اسیدپاش

«نمی‌خواستم زنان و کودکان بی‌گناه را قربانی اسیدپاشی کنم، فقط می‌خواستم خودروی پارک شده است مردی را که با او دعوا کرده بودم، با اسید تخریب کنم و خیلی پشیمانم.»

قصدم تخریب ماشین بود نه اسیدپاشی / متهم اسیدپاش

متهم اسیدپاش: قصدم تخریب ماشین بود نه اسیدپاشی

عبارات مهم : اسلام

«نمی خواستم زنان و کودکان بی گناه را قربانی اسیدپاشی کنم، فقط می خواستم خودروی پارک شده است مردی را که با او دعوا کرده بودم، با اسید تخریب کنم و خیلی پشیمانم.» این بخشی از اعتراف مردی میانسالی است که در بوستان فداییان اسلام به قصد انتقامگیری هفت کودک و هفت زن را قربانی اسیدپاشی کرد.

به گزارش جام جم، فرشید 43 ساله متهم است به اسیدپاشی. او بامداد پنجشنبه در جریان دعوا و درگیری با خانواده ای که درحال بازی والیبال در بوستان فداییان اسلام بودند، مصدوم شد. او بعد از این دعوا به قصد انتقامگیری به بوستان بازگشته و درحالی که ظرف اسیدی به دست داشته آن را روی خودرویی پرت کرده هست. همین باعث شده است اسید موجود در ظرف به اطراف پرت شود و به سوختگی هفت کودک و هفت زن منجر شود.

قصدم تخریب ماشین بود نه اسیدپاشی / متهم اسیدپاش

او که بعد از این اسیدپاشی گریخته بود که ساعاتی بعد بازداشت شد. او دیروز با انتقال به دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران مورد تحقیق قرار داده شد و به قاضی پرونده گفت: آن روز به بوستان فداییان اسلام رفته بودم که با چندینه نفری دعوایم شد و به قصد انتقامگیری از آنها به این کار دست زدم. نمی خواستم زنان و کودکان بی گناه را قربانی اسیدپاشی کنم، فقط می خواستم خودروی پارک شده است مردی را که با او دعوا کرده بودم، با اسید تخریب کنم. باورم نمی شد اشتباهی که کردم باعث شده است به افرادی آسیب وارد شود. خیلی پشیمانم و از مصدومیت آنها که اشتباهی رویشان اسید پاشیدم، خیلی ناراحتم.

این مرد به اتهام اسید پاشی تفهیم اتهام شده است و جهت ادامه تحقیقات در اختیار ماموران اداره پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفت.

«نمی‌خواستم زنان و کودکان بی‌گناه را قربانی اسیدپاشی کنم، فقط می‌خواستم خودروی پارک شده است مردی را که با او دعوا کرده بودم، با اسید تخریب کنم و خیلی پشیمانم.»

فرشید 43 ساله متاهل است و دو دختر دارد. بشدت ناراحت بود و بسختی سرش را اوج می گرفت. خیلی پشیمان بود، باورش نمی شد در یک لحظه خشم دست به چنین اقدامی زده و این چنین خود را به دردسر انداخته هست. باورش نمی شد دست به اسیدپاشی زده و به هفت کودک و هفت زن آسیب رسانده است و اکنون مجازات مشکل در انتظارش باشد.

سابقه کیفری داری؟

من فقط یک مرتبه سابقه دارم؛ آن هم به علت اختلاف مالی و بدهی بود که محکوم شدم.

از کار و زندگی ات بگو؟

قصدم تخریب ماشین بود نه اسیدپاشی / متهم اسیدپاش

من متاهل هستم و دو دختر مدرسه ای دارم و تا سوم راهنمایی درس خواندم. سال هاست با موتوری که دارم مسافر جابه جا کرده و از این راه زندگی چهاره نفره ام را تامین می کنم.

چرا آن شب به بوستان ـ محل اتفاق ـ رفته بودی؟

آن شب من مسافری را به محله افسریه بردم. بعد از رساندن وی به سمت منزل ام که حوالی بوستان فداییان اسلام بود، رفتم. تصمیم گرفتم دقایقی در بوستان بمانم، کمی آب از آبخوری آنجا بخورم و بعد به منزل ام بازگردم. همان موقع بود که کنار موتورم ایستاده بودم که ماموری سمتم آمد. با مشکوک شدن به من، مدارک شناسایی خودم و موتورم را خواست که هیچ مدرکی همراه نداشتم.

«نمی‌خواستم زنان و کودکان بی‌گناه را قربانی اسیدپاشی کنم، فقط می‌خواستم خودروی پارک شده است مردی را که با او دعوا کرده بودم، با اسید تخریب کنم و خیلی پشیمانم.»

بعد چه شد؟

موتورم توقیف شد تا مدارک را بیاورم. منتظر ماندم آن مامور بازگردد و با او حرف بزنم تا شاید موتورم را بعد دهد و به منزل بروم. در همین موقع متوجه یک خانواده و افراد دیگری شدم که تعداد آنها به 20 نفر می رسید. آنها در بخش کوچکی از زمین بوستان والیبال بازی می کردند. جمعیت آنها زیاد بود. نمی دانم چطور شد با دیدن این همه جمعیت در آن زمین کوچک خنده ام گرفت و به متلک به آنها گفتم این تعداد شما جهت بازی کم هست، دو نفر دیگر اضافه کنید. فکر نمی کردم همین متلک بی مورد من باعث دعوا شود.

قصدم تخریب ماشین بود نه اسیدپاشی / متهم اسیدپاش

همان موقع اسید پاشیدی؟

نه. آن موقع مردی ازمیان جمعیتی که والیبال بازی می کردند، درحالی که با شنیدن متلک من ناراحت و عصبانی شده است بود، به سمتم آمد و ضربه ای به صورتم زد که باعث شد ابرویم زخمی شود. بعد دعوا شد و با میانجیگری افراد دیگر ماجرا خاتمه یافت.

بعد چه کردی؟

به پلیس زنگ زدم، ولی چون دعوا آخر گرفته بود، منتظر نشدم ماموران بیایند و به سمت منزل ام رفتم. خیلی از این کار آن مرد عصبانی بودم. نتوانستم خشم خود را کنترل کنم. تصمیم گرفتم به قصد انتقامگیری دوباره به بوستان بروم .

اسید را از کجا آوردی؟

اسید نبود. مایع لوله بازکن بود. از داخل منزل مان آن را برداشتم و سراسیمه بی آن که حرفی به خانواده ام بزنم، بیرون رفتم. در طول راه فقط به این فکر می کردم اسید را روی خودروی آن مرد بپاشم و از او انتقام بگیرم .

چطور اسید را پاشیدی؟

زمانی که به بوستان بازگشتم افرادی در آنجا بودند، ولی چون هوا تاریک بود، من توجهی به افراد نکردم و به سمت خودروی پژو 405 پارک شده است در همان محل دعوا رفتم. به گمان این که این ماشین متعلق به همان مردی است که با من دعوا کرده هست، در ظرف را باز کردم و محکم به سمت ماشین انداختم. سراسیمه هم فرار کردم.

می دانستی در این اتفاق 14 نفر مصدوم شدند؟

اصلا خبر نداشتم به کسی آسیبی وارد شده است هست. گمان کردم فقط ماشین آسیب دیده هست. ترسیدم او به پلیس خبر دهد که به منزل نرفتم و در کوچه ها سرگردان بودم. یک ساعت بعد از اتفاق فردی غریبه که نمی دانم چه کسی بود، با تلفن همراهم تماس گرفت و به من گفت اسیدپاشی ای که انجام داده ام باعث شده است افرادی مصدوم شوند. حتی تعدادی کودک دچار سوختگی شده است اند. با شنیدن این حرف ها خیلی شوکه شدم. خودم دو دختر داشتم و می دانستم حالا با این اتفاقی که افتاده خانواده هایشان چه درد و مشکل را تحمل می کنند. من فقط می خواستم به خودروی پارک شده است آسیب بزنم، نمی خواستم به کسی آسیبی وارد شود.

پشیمانی؟

خیلی. باورم نمی شود یک لحظه عصبانیتم باعث شد چنین اقدام تلخی را انجام دهم. ای کاش منتظر پلیس می ماندم تا با آمدن ماموران آنها به عنوان دعوا پیگیری کنند، نه این که با یک تصمیم اشتباه این چنین به دیگران آسیب بزنم.

خانواده ات از ماجرا باخبر شده است اند؟

بعد از بازداشت من متوجه شده است اند. باورشان نمی شود من آن 14 نفر را مصدوم کرده ام.

می دانی چه مجازاتی در انتظارت است؟

حتما مجازات مشکل در انتظارم هست. من به دیگران آسیب رساندم و امنیت جامعه را با اشتباهی که انجام دادم، به خطر انداختم. خیلی پشیمانم. امیدوارم حال مصدومان سریعتر خوب شود.

واژه های کلیدی: اسلام | ماشین | مصدومان | مصدومیت | خانواده | اسیدپاشی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs